Kiedy i dlaczego warto wynająć busa?

Powodów, aby wynająć busa jest wiele. Podróż w gronie przyjaciół, wyjazd służbowy, organizacja uroczystości rodzinnych, wieczory panieńskie i kawalerskie – to tylko kilka przykładowych okazji. Najczęściej wybór pada na pojazdy zdolne do przewożenia od 9 do nawet 21 osób. W przypadku większej liczby uczestników – wynajem dotyczy dwóch lub nawet kilku busów. Korzyści płynące z wynajmu takie pojazdu są rozmaite i dotyczą nie tylko ułatwionej organizacji całego przedsięwzięcia, ale także związanych z tym opłat. Często wynajem busa jest po prostu tańszym rozwiązaniem niż przejazd samochodami prywatnymi.

Najważniejsze zalety wynajmu busa

Klienci sięgający po wynajem busa liczą przede wszystkim na obniżenie kosztów związanych z danym wyjazdem. Zamiast kilku osobnych samochodów osobowych, zużywających paliwo przez całą trasę, wszyscy uczestnicy wyjazdu korzystają z tego samego pojazdu. Ostateczny koszt wynajmu busa można podzielić po równo między wszystkich uczestników. Co nie mniej ważne, nikt z podróżujących nie jest zaabsorbowany rolą kierowcy, co pozwala wykorzystać czas podróży do swobodnej rozmowy lub odpoczynku.

Wygoda to kolejna ważna sprawa. Zamiast ciasnego, małego samochodu, uczestnicy wyjazdu będą przebywać w kabinie o większym rozmiarze. Na każdego pasażera przypada więcej przestrzeni, a tym samym można bardziej wygodnie się rozsiąść. Ponadto w busach dostępne są zazwyczaj wysoce sprawne systemy klimatyzacji, odtwarzacze filmów DVD oraz wygodne, rozkładane fotele. Wynajem busa z kierowcą z pewnością docenią te osoby, które zazwyczaj pełniły funkcję kierowcy, a tym samym całą podróż spędzały w ograniczonej i niekoniecznie wygodnej pozycji.

Bezpieczeństwo to kolejny plus wyboru busa. Pojazdy takie wyposażone są w liczne systemy zabezpieczeń. Mowa oczywiście nie tylko o pasach, ale również poduszkach powietrznych, a także systemach monitorowania GPS, nawigacyjnych i kontrolnych, dzięki którym pojazd utrzymuje stały kontakt z bazą. Ponadto kierowcy busów to profesjonaliści, doświadczeni w poruszaniu się po różnych drogach i w różnych warunkach. Wszystkie firmy oferujące wynajem muszą ponadto regularnie serwisować swoje pojazdy, a przed ich udostępnieniem poddać je przeglądowi technicznemu. Daje to gwarancję, że bus będzie w doskonałym stanie w momencie jego wynajmu.

Kolejną ważną zaletą jest swoboda podróżowania. Wynajem busa to usługa w dużym stopniu elastyczna. Kierowca może odebrać swoich pasażerów spod dowolnego wskazanego adresu i zawieźć w dowolnie wybrane miejsce. Ponadto plan podróży można często zmieniać i dostosować na bieżąco – kierowca może podwieźć Cię pod dowolnie wybraną atrakcję turystyczną lub zabrać w inne wskazane miejsce.

Nie mniej ważny jest fakt, że oferty wynajmu busa są bardzo elastyczne, a poszczególne firmy otwarte na negocjowanie warunków współpracy. Dzięki temu istnieje możliwość wynajmu busa na dosłownie dowolnie wskazany okres czasu, na wyjazd jednodniowy jak i na kilkutygodniowe wakacje. Wiele firm (w tym także nasza) oferuje możliwość wypożyczenia pojazdu niemal natychmiast po złożeniu zamówienia.