Dlaczego warto wynająć limuzynę z szoferem?

Wynajem limuzyn jest coraz popularniejszy – duże prestiżowe i nierzadko też zabytkowe auto, to opcja z której korzystają nie tylko biznesmeni, goście specjalni czy politycy, ale również nowożeńcy czy przyszłe panny młode. Czy warto wynająć sam samochód, czy może lepiej podpisać umowę również z szoferem?

Limuzyny to bardzo specyficzne samochody. Są znacznie większe i cięższe, ale przede wszystkim mało zwrotne. Do tego wiele z nich to również samochody zabytkowe, które wymagają specjalnego traktowania. Zdarza się zatem, że pomimo posiadania prawa jazdy i wieloletniego doświadczenia za kółkiem, nie do końca poradzimy sobie z prowadzeniem limuzyny. To jeden z powodów, dla których warto wynająć limuzynę z szoferem. A jakie są pozostałe plusy szofera?

Znajomość samochodu i idealne parkowanie

Ze względu na duże gabaryty limuzyna nie należy do najzwrotniejszych samochodów. Zaparkowanie nią w centrum miasta jest niezwykle trudne i wymaga ogromnego doświadczenia. Takie posiadają szoferzy. Limuzyna z kierowcą to gwarancja, że dotrzemy na miejsce bez przeszkód i wysiądziemy dokładnie tam, gdzie musimy – miejscem postojowym zajmie się szofer.

Szofer bardzo dobrze zna samochód, który prowadzi – w przypadku drobnej awarii czy problemów szybko zidentyfikuje problem i albo dokona błyskawicznej naprawy, albo zadzwoni po pomoc i będzie wsparciem w organizacji zastępczej komunikacji.

Klasa i dyskrecja

Jedną z cech szofera, która wyróżnia go na tle innych kierowców jest klasa. Kierowca limuzyny zachowuje zimną krew, wie jakie są zasady savoire vivre i nigdy nie wpada w panikę, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć usługę najwyższej klasy w każdej sytuacji.

Szoferzy są również dyskretni, dlatego też swobodnie możesz przeprowadzić rozmowę służbową bez obaw, że ktoś będzie ją komentował.

Znajomość topografii miasta

Dobry szofer zawiezie cię na miejsce spotkania na wyznaczoną godzinę. Wie, jakich warunków na drodze spodziewać się w różnych przedziałach czasowych, jaka droga będzie najszybsza, a w przypadku wypadków czy niespodziewanych zatorów – jak je ominąć by w jak najkrótszym czasie dotrzeć na miejsce.

Szofer doskonale zna topografię miasta – dzięki temu jest w stanie dotrzeć na czas gdy tego potrzebujesz i zawieźć cię na każde spotkanie.

Gwarancja udanej podróży

Skorzystanie z limuzyny z kierowcą nie tylko podnosi prestiż, ale jest również bardzo wygodne. W czasie swojej podróży nie musisz martwić się o to, co jest na drodze – zamiast tego możesz swobodnie pracować, albo odpoczywać.

Kolejnym plusem jest odpowiedzialność za samochód – jeśli coś stanie się na drodze, to nie ty, ale kierowca ponosi odpowiedzialność. Usługa wypożyczenia limuzyny z kierowcą jest zatem tym, dzięki czemu możesz cieszyć się udaną podróżą bez obaw o dodatkowe koszty.