Jak wygląda transfer z lotniska do hotelu?

Porty lotnicze zwykle są oddalone kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od miasta. Oznacza to, że aby dotrzeć do hotelu czy wynajętego domku trzeba skorzystać z dodatkowego transportu. Jak on wygląda i czy trzeba zamawiać go z wyprzedzeniem?

Większość lotnisk znajduje się poza miastem lub na jego obrzeżach. Dostanie się do centrum nie jest skomplikowane, szczególnie że i same porty oferują różnego rodzaju transfery, do których zalicza się miejską komunikację – autobus lub pociąg. Jeśli jednak miejsce docelowe znajduje się na uboczu lub poza miastem, wykup własnego transferu z lotniska może okazać się najlepszą opcją.

Czym jest transfer z lotniska?

Wybierasz się na wakacje, masz wykupiony bilet na samolot, ale czy zastanawiałeś się, jak z lotniska dostać się do hotelu? Możesz wynająć taksówkę, wybrać komunikację miejską lub zamówić transfer z lotniska. Ta ostatnia usługa to nic innego, jak wypożyczenie samochodu wraz z kierowcą, który zabierze cię z lotniska pod wskazany przez ciebie adres – hotel, dom rodzinny lub inne miejsce, które sobie wybierzesz. 

Jak wybrać właściwy transport z lotniska?

Komunikacja miejska, jaką oferują porty lotnicze to przede wszystkim zbiorowe środki komunikacji. Najczęściej są to autobusy, które zabierają pasażerów do punktów dobrze skomunikowanych – na przykład centrum miasta. Taka opcja jest oczywiście najtańsza, jednakże wiąże się z wieloma niedogodnościami – autobusy odjeżdżają o konkretnych godzinach, a zatem może się zdarzyć że po wyjściu z samolotu będziesz musiał poczekać na kolejny kurs. Dodatkowo jeśli posiadasz bagaże, musisz liczyć się z tym, że trzeba ich pilnować, a w przypadku przesiadek samodzielnie się nimi zająć.

Taksówki choć zawiozą cię z lotniska pod wskazany adres, są dość kosztowne – cena za przejazd zależy od miejsca docelowego, bagażu, jak i liczby osób. Niestety ostateczny koszt poznasz dopiero płacąc za przejazd. 

Zalety transferu z lotniska

Transfer z lotniska to opcja, którą bardzo często oferują hotele. Mogą to być zarówno samochody, jak i busy – wszystko zależy od ilości gości. W przypadku wycieczek zorganizowanych są to najczęściej vany lub autobusy, a w przypadku klientów indywidualnych – samochody osobowe.

Nie musisz być klientem hotelu, aby zadbać o komfortowy przyjazd z lotniska. Transfer z lotniska możesz zamówić samodzielnie. Najlepiej zrobić to przed wylotem, aby mieć pewność, że kierowca poczeka na przylot samolotu bez względu na ewentualne opóźnienia.

Dzięki wcześniejszej rezerwacji znasz dokładny koszt transferu z lotniska przed odbytą podróżą. Co więcej, zamawiając transport określasz ile osób i ile bagażu musisz przewieźć, dzięki czemu kierowca wie, jakim samochodem powinien po ciebie przyjechać.

Czy transport z lotniska jest bezpieczny?

Wybierając sprawdzoną i doświadczoną firmę, masz pewność, że zamówiona i opłacona przez ciebie usługa spełnia wszystkie wymagania. Dzięki wcześniejszej rezerwacji tuż po przylocie możesz wsiąść do samochodu, a kierowca pomoże ci z zapakowaniem bagażu.

Transfer z lotniska jest w pełni bezpieczny, a tym możesz odpocząć po podróży w wygodnym samochodzie.