Jaki transport na lotnisko wybrać?

Każdy wyjazd – czy to prywatny, czy służbowy – warto zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Pomaga to w dobrej organizacji czasu, ale też i pieniędzy, ale co najważniejsze – dzięki temu unikniemy stresu, który towarzyszy podczas podróży, a przynajmniej mocno go ograniczymy. Jednym z punktów, o których zapominamy, jest transport na lotnisko. Co wybrać – taxi czy busa, a może komunikację miejską?

Większość portów lotniczych zlokalizowana jest na obrzeżach miasta lub nawet kilka kilometrów za miastem. Oznacza to, że podróż na lotnisko to już mała wyprawa sama w sobie. Dostanie się do portu lotniczego z centrum na ogół nie stanowi problemu, ale gdy chcemy dojechać z innych, gorzej skomunikowanych dzielnic, warto o transporcie pomyśleć kilka dni przed wylotem.

Komunikacją miejską na lotnisko

Komunikacja miejska jest najtańszą opcją, jeśli chodzi o dojazd do portów lotniczych. Niemal każdy port lotniczy posiada przynajmniej jedną linię, dzięki której bez problemu dostaniemy się do centrum. I o ile nasz dom znajduje się na trasie, opcja ta wydaje się być kusząca, o tyle jeśli mieszkamy na obrzeżach, musimy liczyć się z przesiadkami.

Drugą niedogodnością jest rozkład jazdy – każdy z autobusów kursuje według konkretnego rozkładu, dlatego może się zdarzyć, że aby zdążyć na odprawę z domu musimy wyjść godzinę wcześniej.

Taksówka i bus na lotnisko

Wyjazd za granicę może mieć różne warianty – wyjazd służbowy na kilka dni, rodzinna wycieczka, a nawet przeprowadzka. Każdy z tych wariantów to różne rodzaje transportu, bowiem znacząca różnica będzie tu przede wszystkim w bagażu.

Na wyjazd służbowy, gdy na lotnisko jedziemy samotnie warto rozważyć po prostu taksówkę. Taxi na lotnisko to bardzo komfortowa opcja – bez problemu zmieścimy bagaż, a dzięki znajomości topografii miasta przez kierowcę, na miejsce dojedziemy na czas. Warto jednak pamiętać o tym, aby taksówkę zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem – w ten sposób unikniemy niespodzianki, gdy wszyscy kierowcy będą zajęci.

Bus to z kolei doskonała opcja dla dużej rodziny, ale i dla grupy znajomych. W większym samochodzie bez problemu zmieszczą się wszyscy pasażerowie oraz ich bagaże. Co więcej, bus można zamówić również na trasie – to nic innego, jak zabieranie kolejnych pasażerów po drodze. W ten sposób można rozłożyć koszty przejazdu. Podobnie jak taksówkę, bus na lotnisko lepiej jest zamówić z wyprzedzeniem, podając zarówno liczbę pasażerów, jak i bagażu.

Najlepszy transport na lotnisko

Dobór właściwego transportu na lotnisko zależy zarówno od naszych potrzeb, jak i budżetu. Choć komunikacja miejska jest najtańsza, warto mieć na uwadze, że nie jest ona ogólnodostępna i nierzadko ulega awarii. W przypadku wynajmu busa lub taksówki, jeśli zdarzy się awaria przewoźnik zorganizuje szybko transport zastępczy, dzięki czemu unikniemy kosztownego spóźnienia.