Jaki wybrać samochód do ślubu?

Ślub to wyjątkowa i jedna z najważniejszych okazji w życiu pary młodej. Przygotowania do niego trwają bardzo długo i obejmują między innymi organizację przebiegu całej uroczystości. Chętnie wybieraną usługą jest wynajem samochodów, którymi państwo młodzi zostaną dowiezieni pod kościół i dom weselny. W ten sposób całe wydarzenie staje się jeszcze bardziej uroczyste i unikatowe. Poniżej przyglądamy się najchętniej wybieranym typom samochodów, z których wynajmu korzystają państwo młodzi oraz podpowiadamy dlaczego warto wybrać właśnie je na czas ślubu.

Samochody do ślubu – czy i dlaczego warto z nich korzystać

Samochód to coś więcej niż sposób na podkreślenie wyjątkowej uroczystości jaką jest ślub. Pozwala także dopełnić charakteru całego wydarzenia, stanowiąc istotne uzupełnienie stylizacji i strojów państwa młodych. Zapewniają o wiele lepszą oprawę estetyczną niż zwykłe pojazdy. Samochód można też wykorzystać do fotografii ślubnych, zwłaszcza jeśli jest to atrakcyjna wizualnie limuzyna lub pojazd w stylu retro. Ponadto skorzystanie z wynajmu samochodu odciąża organizatorów wesela z niektórych obowiązków. Nie muszą martwić się o ich przyozdobienie lub dokładne wymycie. Korzystając z wynajmu samochodów do ślubu masz pewność, że będą nieskazitelnie czyste oraz atrakcyjnie przyozdobione.

Jaki typ samochodu do ślubu wybrać?

Istnieje kilka popularnych typów pojazdów, które najchętniej wybierają państwo młodzi. Często są to ekskluzywne modele najpopularniejszych marek. Do takich należą samochody Porsche, BMW, Dodghe Challenger, Mercedes, Jaguar, Chrysler, Lexus. Szczególnie popularne są pod tym względem modele sportowe, wśród których wymienić należy także Ferrari, Mustang, Hondę i Audi. Samochody takie tworzą efektowne wrażenie, wzbudzają zachwyt gości oraz są niezwykle estetyczne. Pasują zarówno do uroczystości odbywających się w drogich hotelach, jak i wesel rustykalnych, organizowanych na świeżym powietrzu.

Popularnym wyborem jest także wynajem limuzyny. Samochody te tworzą ekskluzywne wrażenie, a pod kątem elegancji nie mają sobie równych. Limuzyna obsługiwana jest przez elegancko ubranego szofera, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość całego wydarzenia. Korzystając z limuzyny, państwo młodzi mogą poczuć się niczym gwiazdy filmu lub estrady. Dużą atrakcją jest oczywiście sam kształt limuzyny – ten podłużny samochód można wyposażyć w liczne dekoracje i ozdoby, których ilość nie zmieściłaby się na innych typach samochodów.

Wiele par małżeńskich sięga także po samochody zabytkowe. Auta takie są atrakcyjne ze względu na ich retro charakter, zgodnie z zasadą – im wino starsze, tym jest lepsze. Popularnym wyborem są klasyczne marki – Bentley, Aston Martin, Rolls Royce. Będą świetnym uzupełnieniem zwłaszcza wesela organizowanego w stylu retro, gdy nowożeńcom zależy na odtworzeniu epokowego charakteru.

Warto też podkreślić rosnąc popularność pojazdów z epoki PRLu, w tym przede wszystkim atrakcyjnych syrenek, Warszawy, garbusków lub innych kultowych modeli Fiat lub Volkswagen. Pojazdy takie pomogą stworzyć unikatowy klimat, choć oczywiście nie należą do najwygodniejszych w trakcie jazdy.