Na co zwrócić uwagę w czasie wynajmu busa?

Wynajem busa to coraz częściej wybierane usługa. Sięgają po nią osoby wybierające się na wczasy, organizujące wesele, grupy wyjeżdżające na zawody lub koncert, a także odbiorcy biznesowi. Niezależnie od przyczyn i celu organizacji wyjazdu, warto w trakcie przeglądania ofert zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw. Poniżej przedstawiamy i omawiany najważniejsze z nich. W ten sposób będą Państwo mieli pewność, że sięgają po pomoc zaufanego kontrahenta, gwarantującego sprawny przejazd w komfortowych warunkach.

Przebieg rezerwacji i odbiór pojazdu

Sposób dokonywania rezerwacji to pierwsza istotna sprawa. Najlepiej, jeśli można jej dokonać przez intuicyjnie działający interfejs na stronie internetowej. Pomocna jest także możliwość złożenia rezerwacji telefonicznie – co pozwala na ustalenie wszystkich szczegółów wynajmu i dopytanie o interesujące Państwa detale. Sam system rezerwacji powinien być przejrzysty – pozwalać zarówno na wybór modelu pojazdu jak i zapoznanie się z jego specyfikacją i udogodnieniami.

Odbiór to również istotna sprawa. Warto zwrócić uwagę w jakich miejscach się odbywa (niektóre firmy mają więcej niż jedno biuro), ewentualnie czy jest możliwość podstawienia busa pod wskazany adres. Często usługa taka dotyczy transferów na lotnisko, choć niektóre firmy realizują ją w w odniesieniu do wszystkich potencjalnych zleceń.

Przebieg trasy a limity kilometrów

Kwestia limitu kilometrów jest istotna w przypadku osób planujących podróż na długi dystans oraz dokonujących wynajmu busa bez kierowcy. Najlepszym wyborem jest oczywiście sięgnięcie po ofertę firmy, która nie narzuca odgórnie żadnego limitu. Niektóre przedsiębiorstwa określają jednak maksymalny dystans, a po jego przekroczeniu – naliczają dodatkowe koszty. Warto mieć tę sprawę na uwadze i przed wyborem usługi oszacować spodziewaną długość trasy, którą planują Państwo pokonać.

Jakość pojazdu i jego stan techniczny

Kluczową sprawą jest standard floty, jaką dysponuje firma przejazdowa. Choć przedsiębiorstwa takie są zobowiązane do regularnego dokonywania przeglądów i serwisowania pojazdów, to jednak przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić kilka najważniejszych szczegółów. Przede wszystkim – poziom ciśnienia w wszystkich oponach. Po drugie – obecność i działanie systemu ABS oraz układu hamowania (także systemu wspomagającego hamowanie nagłe). Osoby podróżujące z dziećmi powinny upewnić się czy obecny jest system zaczepów i uchwytów ISOFIX. Nie zaszkodzi też sprawdzić poziom paliwa – bak powinien być wypełniony do pełna zarówno w momencie wynajmu jak i podczas zwracania samochodu.

Wskazówki co do wyboru firmy przewozowej

Przed wyborem konkretnej firmy warto sprawdzić opinie na jej temat publikowane w internecie przez jej dotychczasowych klientów. Ważne są zwłaszcza komentarze dotyczące obsługi klienta i stanu technicznego pojazdów. Wskazówką, którą warto wziąć pod uwagę, jest także dysponowanie rozbudowaną flotą samochodów oraz obecność dodatkowych udogodnień, zwłaszcza takich jak: system klimatyzacji, kamera cofania, system utrzymujący stałą prędkość (tempomat). Oczywiście ważnym wskaźnikiem są także ceny wynajmu, warto jednak pamiętać, że nie zawsze najtańszy znaczy najlepszy. Wszelkie przesadnie zaniżone stawki powinny wzmagać Państwa ostrożność.